جذب نیرو و استخدام  جدید در قوه قضائیه

خبر

خبر
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

جذب نیرو و استخدام جدید در قوه قضائیه

تاریخ انتشار: ٢٦ مرداد ١٣٩٨ ٠ ٠
دسته بندی کلی: خبر
دسته بندی عنوان خبر: خبر

 جذب نیرو و استخدام  جدید در قوه قضائیه

 

ریاست قوه قضاییه گفت: کمبود نیروی اداری و قضایی در دستگاه قضایی کشور یکی از مهمترین مسائل این مجموعه است و به زودی تعدادی در دستگاه قضایی کشوراستخدام خواهند شد.

 آیت الله سیدابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در جمع قضات و کارکنان دستگاه قضایی کردستان، اظهار داشت: در صورتی که در بخش قضایی نیاز به نیروی بیشتری احساس می شود، این امکان وجود دارد که تعدادی از نیروهای اداری به این حوزه منتقل شوند اما به ظرطی که حوزه اداری با مشکل کمبود نیروی انسانی مواجه نشود.

وی افزود: در سال ۹۶ نیز شش هزار نفر در آزمون استخدامی دستگاه قضایی کشور شرکت کردند که با توجه به مشکل بودجه نتوانسته ایم تا کنون آنها را جذب کنیم و در صورتی که این اتفاق رخ دهد بسیاری از مشکلات کمبود نیروی انسانی رفع می شود.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه قضات اجازه دست‌درازی به حقوق مردم را ندهند، ادامه داد: اجرای عدالت وظیفه تمامی کارکنان و سازمان های زیر مجموعه دستگاه قضاست و در این رابطه ادامه مبارزه با انواع فساد به صورت جدی برای پایان دادن به عمر مفاسد ادامه دارد و قضات نیز اجازه دست‌اندازی به حقوق مردم را ندهند.

آیت الله رئیسی یادآور شد: از زمین‌خواری، کوه‌خواری و دست‌اندازی به حقوق مردم و جامعه باید جلوگیری شود و اگر دستگاه های اجرایی نیز کمک کنند دیگر شاهد پرونده در دادگستری نخواهیم بود.

وی در ادامه مهربانی، اقتدار و تدبیر را سه اصل مهم قوه قضائیه دانست و بیان کرد: بر همین اساس همکاران باید با مهربانی با مردم رفتار اما در عین حال در اجرای قانون با اقتدار عمل کنند.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اینکه میان عمل به قانون با اقتدار و مهربانی با مردم تناقض وجود ندارد، گفت: نکته مهم دیگر این است که اعمال برگرفته از تدبیر باشد و ما در اعمال قانون و رای باید زمان شناس باشیم و اندیشه ورزانه اقدام کنیم.

اخرین خبر در مورد ازمون قوه قضائیه و ازمون قضات کیلیک کنید

 

 

 

 

ایران و استخدام ، استخدام در ایران ، استخدام و ایران ، کارواشتغال

اخبار مرتبط