تسهیلات حمایتی برای تولیدکنندگان نرم افزارهای بومی در گیلان

اخبار گیلان

اخبار استان گیلان،رشت
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

تسهیلات حمایتی برای تولیدکنندگان نرم افزارهای بومی در گیلان

تاریخ انتشار: ١٩ مهر ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار گیلان
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استان گیلان،رشت

کارواشتغال به نقل از تسنیم : سجاد ستوده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای ارتقای سواد رسانه در گیلان اظهار داشت: از ابتدای امر با توجه به خلاهای موجود در استان در این زمینه، مربیانی را مبتنی بر مبنای سرفصل‌های علمی و دانشگاهی آموزش داده و گزینش کردیم.

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه گیلان گفت: این مربیان ضمن حضور در دوره‌های سواد رسانه در سطوح مختلف اعم از مربی، راهنما و استاد در قرارگاه فضای مجازی بسیج در استان گیلان آموزش دیدند و برای برگزاری این دوره‌ها در سطح استان در پایگاه‌های بسیج شهرها و روستاها حضور دارند.

وی با بیان اینکه هدف ما این است که در بازه 5 ساله 70 درصد از مردم استان به طور کامل دوره‌های سواد فضای مجازی را طی کنند افزود: این هدف با توجه به ظرفیت بسیج دیده شده البته در این مسیر باید نهادهای دیگر اعم از آموزش و پرورش، صدا و سیما و دانشگاه‌ها نیز پای‌کار بیایند.

ستوده گفت: زیرساخت‌های لازم برای ترویج سواد رسانه را طی دو سال اخیر در استان فراهم کردیم، سرفصل‌های درسی مبتنی بر آموزه‌های علمی و دانشگاهی تهیه شده و افراد مستعد که در حوزه‌های مختلف اعم از فن بیان و مخاطب‌شناسی دارای توانایی هستند شناسایی شدند.

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه گیلان با بیان اینکه این افراد آموزش‌های لازم را گذرانده‌اند و اکنون در سطح استان در حال ترویج سواد رسانه و سواد فضای مجازی هستند عنوان کرد: برای توسعه نهضت سواد رسانه قطعاً آموزش و پروش به عنوان یکی از متولیان اصلی وظیفه مهمی دارد.

وی با تأکید بر اینکه آموزش‌ و پروش باید برای ارتقای سطح سواد رسانه دانش‌آموزان و همچنین اولیاء اقدام کند ابراز داشت: با توجه به توانمندی و ظرفیت علمی موجود در قرارگاه فضای مجازی سپاه این ظرفیت را داریم که در آموزش و پرورش دوره‌های مختلفی را برای والدین دانش‌آموزان برگزار کنیم.

ستوده با بیان اینکه همچنین آمادگی برگزاری دوره‌های ضمن خدمت سواد رسانه برای معلمان را داریم گفت: این امادگی در مجموعه قرارگاه فضای مجازی سپاه وجود دارد تا در کنار صدا و سیما برنامه‌های مختلفی را تولید کنیم که در نهایت به افزایش سطح سواد رسانه رسانه عموم مردم در استان منتهی می‌شود.

مسئول قرارگاه فضای مجازی سپاه گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به امکاناتی که در مجموعه بسیج فراهم شده از ایده‌های فناورانه و خلاقانه جوانان استان در حوزه‌های مختلف به ویژه تهیه سرویس‌های بومی و خدماتی که مبتنی بر بستر وب هست حمایت می‌شود.

وی با اشاره به حمایت قرارگاه فضای مجازی سپاه گیلان از جوانان فناور در حوزه فضای مجازی اظهار داشت: از همه جوانان خلاق استان که در این زمینه ایده‌ای دارند دعوت می‌کنیم که برای ارائه طرح خود به قرارگاه فضای مجازی سپاه مراجعه کنند تا در صورت تأیید طرح از آن‌ها حمایت کنیم.

اخبار مرتبط