ازمون نهضت سواد اموزی

خبر

خبر
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

ازمون نهضت سواد اموزی

تاریخ انتشار: ٠٧ اردیبهشت ١٣٩٩ ٠ ٠
دسته بندی کلی: خبر
دسته بندی عنوان خبر: خبر

 سازمان نهضت سوادآموزی، شاپور محمدزاده با توجه به سوالات مکرر آموزش دهندگان درمورد آزمون استخدامی آموزشیاران این سازمان و شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده،   جهت رفع ابهام توضیحاتی را ارائه کرد.

وی اظهار داشت: همانطور که قبلاً اعلام شد به استناد بند ۲ مصوبه ۹۷/۰۶/۱۳ مجلس شورای اسلامی برگزاری آزمون تکلیف قانونی است لذا آموزش و پرورش یا هر نهاد دیگری توانایی حذف آن را ندارد و آموزش و پرورش بر اساس تکلیف قانونی عمل می کند برگزاری آزمون هم بر این اساس است.

وی افزود: با توجه به درخواست‌های متعدد داوطلبان آزمون، سامانه ثبت‌نام جهاد دانشگاهی در روزهای ۹ الی  ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ برای ثبت‌نام داوطلبین جدید و همچنین ویرایش اطلاعات کلیه داوطلبان باز خواهد بود. داوطلبان می‌توانند جهت ثبت‌نام به سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی به آدرس www.hrtc.ir مراجعه کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: زمان برگزاری آزمون استخدامی آموزشیاران این سازمان به دلیل  استمرار سیاست فاصله گذاری اجتماعی و ممنوعیت تجمعات به تعویق افتاده است و تعیین تاریخ دقیق آزمون  در حال حاضر امکان پذیر نیست  و در صورت مهیا بودن شرایط زمان احتمالی دهه پایانی خرداد ماه است.

محمدزاده عنوان کرد: شیوع بیماری کرونا زمان بیشتری را برای مطالعه در اختیار داوطلبان شرکت در این آزمون قرار داده است، این مدت را غنمیت بشمارید و از این تهدید برای خود فرصت بسازید تا با آمادگی بهتر در آزمون شرکت کنید.

وی خاطرنشان کرد: به تاخیر افتادن آزمون اصلاً به نفع آموزش دهندگان نیست، اگر آزمون با تاخیری که متقاضیان انتظار دارند، برگزار شود فرآیند مصاحبه، گزینش و ... طولانی می شود و به طبع آن آموزش قبول شدگان در دانشگاه فرهنگیان و نیز شروع به کار قبول شدگان به تعویق افتاده و طولانی تر خواهد شد.

رییس سازمان نهضت سوادآموزی همچنین گفت: حذف دروس عمومی این آزمون مقدور نیست لذا درخواست می شود آموزش دهندگان  توجه به بعضی از  شایعات  بی اساس  در فضای مجازی توجه نکنند و به بازنشر آن اخبار نیز اقدام نکنند.

محمدزاده همچنین افزود:  کتاب ها، جزوات، سوالات و... که در فضای مجازی خرید و فروش می شوند مورد تایید نیستند، وزارت آموزش و پرورش و سازمان نهضت سوادآموزی هیچ نماینده ای برای فروش جزوه در استان ها نداشته و ندارد لذا به دروغ کلاهبرداران توجه نشود.

وی تاکید کرد جزوات آزمون اختصاصی مورد تایید سازمان نهضت سوادآموزی قبلاً روی سایت قرار گرفته و کاملاً رایگان هستند.

اخبار مرتبط