شرط سنی استخدام منوط به رای مجلس است

اخبار مشاغل

اخبار استخدامی
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

شرط سنی استخدام منوط به رای مجلس است

تاریخ انتشار: ٠٢ مرداد ١٣٩٩ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار مشاغل
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استخدامی

به گزارش کارواشتغال از خبرگزاری فارس، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی طی نامه‌‌ای به رئیس سازمان اداری استخدامی کشور درباره شرط سنی برای انتصاب و ارتقای شغلی تاکید کرد که شرط سنی برای استخدام مستلزم قانون‌گذاری در مجلس است.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر انصاری

رئیس محترم سازمان اداری استخدامی کشور

با سلام و تحیت؛

تصویب نامه شورای عالی اداری به شماره 226.725 مورخ 31 تیرماه 98 با موضوع جایگزینی متن بند 3 ماده 3 مصوبه شماره 206.93.11851 مورخ 5 آذرماه 93 شورا مستند به مفاد بند 11 ماده 115 قانون مدیریت خدمات کشوری، با توجه به مفاد ماده 53 قانون مدیریت خدماتی کشوری، انتصاب و ارتقای شغلی کارمندان باید با رعایت شرایط تحصیلی و تجربی لازم و پس از احراز شایستگی و عملکرد موفق در مشاغل قبلی آنان صورت گیرد و مفاد ماده 57 قانون مذکور، دستورالعمل اجرایی فصل هشتم قانون مدیریت خدماتی کشوری ( انتصاب و ارتقای شغلی) و شرایط تخصصی و عمومی پست‌های مدیریت حرفه‌ای و نحوه ارتقای مسیر شغلی با پیشنهاد سازمان به تصویب شورای عالی اداری می‌رسد، مبنای قانونی ندارد.

استحضار دارید که شورای مذکور طی تصویب‌نامه ‌صدرالاشعار، تصدی پست‌های مدیریت عملی، پایه، میانی و ارشد را موکول به رعایت ثبت سنی نموده است. در صورتی که شرط سنی در مفاد فصل هشتم قانون مدیریت خدمات کشوری به عنوان شرایط انتصاب و ارتقای شغلی، تعیین نگردیده و مستلزم قانون‌گذاری در مجلس شورای اسلامی است. بنابراین خواهشمند است دستور فرمایید ضمن بررسی مجدد موضوع نسبت به اصلاح مفاد تصویب‌نامه مذکور اقدام فرمایند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات

اخبار مرتبط