جزییاتی از استخدام ۸۸ هزار نیروی نهضتی و حق التدریس

اخبار مشاغل

اخبار استخدامی
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

جزییاتی از استخدام ۸۸ هزار نیروی نهضتی و حق التدریس

تاریخ انتشار: ٢٩ آذر ١٣٩٩ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار مشاغل
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استخدامی

 

کارواشتغال به نقل از خبرگزاری میزان - ایسنا نوشت: در ابلاغیه اخیر رییس جمهور به موارد و نکات مهمی اشاره شده است از جمله آنکه دانشگاه‌های فرهنگیان و تربیت دبیر فنی شهید رجایی علاوه بر جذب دانشجو معلم و هنرآموز موضوع ماده ۲۸ اساسنامه دانشگاه فرهنگیان و ماده ۱ اساسنامه دانشگاه تربیت دبیر فنی شهید رجایی، می‌توانند از ظرفیت علمی سایر دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و حوزه‌های علمیه برای تربیت نیرو‌های آموزشی و تربیتی موردنیاز استفاده کنند.

 

همچنین افرادی که به استناد یکی از قوانین و مقررات موضوعه با واحد‌های دولتی آموزشی و تربیتی آموزش و پرورش همکاری کرده اند در شرایط برابر با سایر داوطلبان و صرفا پس از گذراندن دوره مهارت آموزی یک ساله در دانشگاه فرهنگیان با دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی به کار گیری خواهند شد و مدت همکاری تمام وقت این افراد از حداکثر سن برای شرکت در آزمون‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش کسر می‌شود.

 

دارا بودن گواهینامه صلاحیت حرفه‌ای به عنوان مستند رسمی احراز توانایی یک فرد برای ایفای نقش معلمی نیز شرط مهمی است که این مصوبه برای اشتغال به حرفه معلمی در کلیه مدارس (اعم از دولتی و غیر دولتی)، وضع کرده است.

 

یارمحمد حسین بُر، رییس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش در گفتگو با ایسنا، به این پرسش که آیا از این پس با ابلاغ و اجرایی شدن مصوبه «نحوه جذب منابع انسانی در مشاغل آموزشی و تربیتی وزارت آموزش و پرورش» پرونده استخدام گروه‌های چهارگانه مربیان پیش دبستانی، نیرو‌های خرید خدمات، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و حق التدریس‌ها در آموزش و پرورش بسته می‌شود؟ پاسخ داد.

 

وی در این باره گفت: مصوبه مجلس درباره استخدام گروه‌های چهارگانه شامل حال مشمولان قبل از سال‌های ۹۱ و ۹۲ است و مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی نافی استخدام آن‌ها نیست و این مصوبه روند جذب منابع انسانی را از این به بعد در نظر دارد.

 

حسین بر افزود:، چون قانون تعیین تکلیف، تصویب شده است، آموزش و پرورش مشمولین قبلی را در قالب ردیف‌های استخدامی که می‌دهند، استخدام می‌کند و آن‌ها که قبل از سال ۹۱ یا ۹۲ مشغول فعالیت بوده اند، بسته به نوع شمولیت گروهشان جذب خواهند شد؛ اما از این به بعد و برای مشمولان بعد از سال‌های ۹۱ و ۹۲ صرفا جذب ما از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهیدرجایی خواهد بود.

 

رییس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش درباره اینکه چندهزار نفر دیگر از گروه‌ها باقی مانده اند و باید استخدام شوند؟ گفت: برآورد اولیه ما این است که مشمولان قانون قبل از سال‌های ۹۱ و ۹۲ تقریبا ۸۸ هزار نفر هستند.

 

حسین بر درباره زمان برگزاری آزمون استخدامی سال ۹۹ نیز گفت: مجوز ۲۷ هزار و ۳۰۰ نفر را گرفته بودیم که برگزاری آزمون به علت کرونا به تعویق افتاده و بستگی به شرایط دارد. برگزاری قطعی است، اما زمان آزمون باید با توجه به شرایط موجود از سوی مراجع مربوط مشخص شود.

 

انتهای پیام/
کارواشتغال: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

اخبار مرتبط