پژوهشگران پسادکتری در اولویت استخدام در دانشگاه‌ها

اخبار مشاغل

اخبار استخدامی
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

پژوهشگران پسادکتری در اولویت استخدام در دانشگاه‌ها

تاریخ انتشار: ٠٥ دی ١٣٩٩ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار مشاغل
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استخدامی
کارواشتغال به گزارش خبرنگار حوزه آموزش عالی گروه علمی فرهنگی هنری خبرگزاری صداوسیما؛ آقای محسن شریفی در تشریح جزییات طرح جذب پژوهشگر پسادکتری گفت: ما معتقدیم دانشجویان پسادکتری می‌توانند در کنار اعضای هیأت علمی در اجرای پروژه‌ها و خلق ایده‌های نو کمک شایانی داشته باشند.
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و سیاست گذاری امور پژوهشی وزارت علوم با اشاره به اینکه فعالیت پژوهشی دانشجویان پس از مقطع دکتری به عنوان پژوهشگر از یک طرف کمک می‌کند که آن‌ها در اجرای پروژه‌ها نقش آفرین باشند و تجربه کسب کنند و از طرف دیگر به اعضای هیات علمی در انجام پروژه‌ها کمک خواهند کرد.
 
این مقام مسؤول وزارت علوم به دانشگاه‌ها توصیه کرد که در فرایند جذب اعضای هیأت، به افرادی که به عنوان پژوهشگر پسادکتری دوره‌ای را گذرانده‌اند، اولویت جذب داده شود.
 
آقای شریفی درباره ظرفیت دانشگاه‌ها برای جذب این افراد گفت: به هر اندازه که پروژه تحقیقاتی و طرح پژوهشی وجود داشته باشد، اعضای هیات علمی می‌توانند پژوهشگر جذب کنند. لازمه به کارگیری پژوهشگر این است که طرحی در دانشگاه وجود داشته باشد.
 
وی درباره محل تامین منابع مالی برای حقوق این پژوهشگران گفت: بخشی از این بودجه با حمایت وزارت علوم تامین می‌شود و بخشی دیگر از محل پروژه‌های کارفرمایی و تقاضامحور از سوی دستگاه‌ها و سازمان‌ها جذب خواهد شد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: اعضای هیات علمی در صورتی که طرحی را خارج از دانشگاه دریافت کرده باشند، فراخوانی را از طریق سایت دانشگاه منتشر می‌کنند که بر اساس آن تعدادی پژوهشگر پسادکتری و دستیار پژوهشی جذب خواهد شد.
 
مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی و سیاستگذاری امور پژوهشی وزارت علوم ضمن تاکید بر اینکه محدودیتی در خصوص جذب پژوهشگر داخلی و یا ایرانیان مقیم خارجی وجود ندارد، افزود: منتها صلاحیت علمی این افراد باید محرز شود و افراد خارج از کشور منعی برای حضور در دانشگاه‌های داخلی نیز نداشته باشند.
 
آقای شریفی ضمن بیان این مطلب که فکر می‌کنیم با اجرای این طرح تعداد پژوهشگران پسادکتری به چندین برابر افزایش یابد، گفت: طرح به کارگیری پژوهشگران پسادکتری در حال نهایی شدن است و با امضای وزیر علوم به زودی به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

اخبار مرتبط