چهار هزار و ۲۰۰ معلم حق التدریس مازندران امسال استخدام می‌شوند

اخبار مشاغل

اخبار استخدامی
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

چهار هزار و ۲۰۰ معلم حق التدریس مازندران امسال استخدام می‌شوند

تاریخ انتشار: ٠٥ دی ١٣٩٩ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار مشاغل
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استخدامی

به گزارش روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران ، علیرضا سعدی پور در جلسه شورای معاونین آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار که با حضور معاون سوادآموزی استان برگزار شد ، استخدام نیروهای حق التدریس را یکی از اولویت های وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد.

وی گفت که تا پایان سال جاری همزمان با اتمام دوره زمانی برنامه ششم توسعه ، تمامی نیروهای حق التدریسی که در آموزش و پرورش خدمت می کنند جذب و استخدام می شوند.

استان مازندران پیش از آغاز سال تحصیلی ۹۹-۱۴۰۰ تعداد ۲ هزار و ۶۰۰ نیروی حق التدریسی داشت که به منظور تامین نیروی مورد نیاز یکهزار و ۶۰۰ نیروی جدید نیز در اختیار گرفت.

آموزش و پرورش مازندران حدود ۳۸ هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی دارد که از این تعداد ۲۱ هزار نفر معلم رسمی و حدود چهار هزار معلم حق التدریس و باقی نیروهای اداری هستند. 

۱۸ اردیبهشت سال گذشته هیات وزیران طی جلسه ای آیین‌نامه استخدام معلمین حق التدریس، پیش دبستانی و آموزشیاران را تصویب و اعلام کرد که تا پایان برنامه ششم توسعه متناسب با میزان مجوز استخدام و اعتبار مصوب، فرآیند استخدام شامل شرکت و موفقیت در آزمون وطی دوره آموزشی انجام خواهد شد.

چندی پیش رییس مرکز برنامه­‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری وزارت آموزش و پرورش هم اعلام کرده بود که مربیان پیش­‌دبستانی دولتی، نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق­‌التدریسان غیر مستمر، معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مشمول قانون اگر حقوق خود را از سرانه مدارس و مشارکت‌های مردمی دریافت کرده باشند، منعی برای ادامه روند استخدام آنان وجود ندارد.

اخبار مرتبط