جانشین سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین بسیج

خبر

خبر
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

جانشین سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین بسیج

تاریخ انتشار: ٠٢ اردیبهشت ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: خبر
دسته بندی عنوان خبر: خبر

سرهنگ پاسدار حسن حبیبی جانشین سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین بسیج با توجه به ماهیت اسلامی و باورهای مذهبی در انقلاب اسلامی، سپاه پاسداران از نیروهای مخلص، متدین و انقلابی و از اقشار مختلف مردم به ویژه دانشجویان پیرو امام شکل گرفت.

وی اظهار داشت: این نهاد جدید در حفظ و حراست از نهال نوپای انقلاب نقش مهمی را ایفا کرد، سپاه پاسداران رفته رفته در حوزه‌های خدمتی و در کنار نهادهای امنیتی به ویژه ارتش جمهوری اسلامی به جایگاه ویژه‌ای دست یافته است.

حبیبی تصریح کرد: باتوجه به تغییر و دگر گونی در اوضاع جامعه پس از پیروزی نهضت امام (ره)، باید تدابیر لازم برای حفظ، تداوم، ثبات و نیز دستاوردهای انقلاب اتخاذ می‌شد و سپاه پاسداران پس از تاسیس در تمامی صحنه‌های انقلاب و با حضور مستمر و مستحکم خود ثبات و پاسداری انقلاب را تضمین کرد.

وی گفت: سپاه پاسداران منشأء خدمات و آثار پر برکتی برای انقلاب اسلامی شده است. در سال‌های نخستین انقلاب، ترورها، نا امنی‌ها و تهاجمات نظامی ضد انقلاب با حضور سپاه پاسداران خنثی شد. سپاه پاسداران نقش موثری در شکست طرح‌ها و سیاست‌های خصمانه آمریکا در منطقه غرب آسیا و برخورد شجاعانه در برابر تروریسم و تکفیریهای داعش در سوریه، عراق، یمن و… داشته است.

حبیبی با بیان اینکه خدمات سپاه پاسداران پس از دوران جنگ تحمیلی، حضور سپاه پاسداران در سازندگی کشور در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی و محرومیت‌زدایی برکسی پوشیده نیست، افزود: امروز سپاه بیش از آن که یک سازمان صرفاً نظامی باشد، نهادی است که در کنار حفاظت از تمامیت ارضی ایران و صیانت از جمهوری اسلامی و دستاوردهای آن در ارتقای فرهنگ و تحقق جامعه اسلامی می‌کوشد.

جانشین سپاه قدس گیلان در امور اقشار و متخصصین بسیج همچنین افزود: تشکیل سپاه پاسداران را به عنوان یک شجره دفاعی در ابعاد مختلف بوده و سپاه مدافع ارزش‌ها و گفتمان حضرت امام (ره) و انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

حبیبی تاکید کرد: فرهنگ نیروهای سپاهی این است که خودشان را برای هر تهدیدی آماده می‌کنند نه این که بعد از حمله دشمن وارد صحنه شوند بلکه پیوسته سپاه، خود را مخاطب حوادث می‌داند. سپاه پاسداران و بسیج مستضعفین، از همان روزهای آغازین شکل گیری ویروس کرونا در کشور حضور پررنگ، سازنده و موثری برای حمایت و همدلی با مدافعان سلامت وکادردرمانی داشت. تجلی این همکاری در طرح غربالگری محله محور اجتماعی شهید حاج قاسم سلیمانی به اوج رسید و از ابتدای آذر ماه شاهد حضور نیروهای بسیج در سراسر کشور بودیم بحمدالله با اجرای یک کار مشترک و مدیریت جمعی شاهد تحقق بسیاری از اهداف طرح شهید سلیمانی شد.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یکی از نهادهایی است که نقطه امید و در قلب مظلومان و محرومان عالم جای دارد و هر محرومی در جای جای دنیا یک علاقه، وابستگی و کشش درونی نسبت به این نهاد مقدس دارد و طبیعی است که مورد بغض آمریکا و رژیم صهیونیستی قرار می‌گیرد.

حبیبی در پایان گفت: آمریکا و استکبار جهانی به طریقی در صدد این هستند که با حرف‌های مضحکانه، حرف‌های سخیف بی‌پایه و اساس و با هتاکی که درشان خودشان است، این نهاد مقدس را مورد خدشه قرار دهند.

سایر اخبار :

https://karoeshteghal.ir/post/list

اخبار مرتبط