قرارداد‌های سفید امضا در بازار کار همچنان رواج دارد

اخبار استخدام و کاریابی

اخبار استخدامی
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

قرارداد‌های سفید امضا در بازار کار همچنان رواج دارد

تاریخ انتشار: ١٣ اردیبهشت ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار استخدام و کاریابی
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استخدامی

به گزارش کارواشتغال از گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درخصوص امنیت شغلی کارگران هشدار داد.

متن نامه نماینده اصفهان به معاون اول رئیس‌جمهور درباره امنیت شغلی کارگران به شرح زیر است:

«مبحث امنیت شغلی کارگران همواره از مسائل مهمی بوده که دغدغه زیادی برای این عزیزان، خانواده ایشان و فعالان جامعه کارگری ایجاد کرده است.

همانگونه که مستحضرید امنیت شغلی، مطالبه به حق جامعه کارگری است و همه متولیان امر باید نسبت به این امر مهم اهتمام بیشتری داشته باشند. مدت زیادی است که در جوامع کارگری و رسانه‌ها درباره قرارداد‌های کار صحبت می‌شود.

با وجود اینکه در قانون کار بر لزوم انعقاد قرارداد‌های بلند مدت برای مشاغلی که ماهیت دائمی دارند، تاکید شده است، اما برداشت دیگری از تبصره ماده ۷ قانون کار باعث شده که عملا غالب قرارداد‌های کار در ایران موقتی باشد. همچنین به رغم ممنوعیت بستن قرارداد‌های سفید امضا، چنین قرارداد‌هایی در بازار کار همچنان رواج دارد.

مبحث امنیت شغلی کارگران تاکنون آنگونه که باید و شاید مورد توجه نبوده و نیازمند اهتمام جدی‌تر و بیشتر دولت محترم است. در همین راستا مستدعی است وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به این امر مهم توجه و اهتمام بیشتری را در دستور کار قرار دهد و در فرصت باقی مانده تا پایان دولت، زمینه رضایتمندی بیشتر جامعه کارگری را فراهم نماید.

از حسن توجه جنابعالی قدردانی می‌نمایم.»

اخبار مرتبط