برخورد با متخلفان اراضی ملی در انزلی گیلان

اخبار گیلان

اخبار استان گیلان،رشت
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

برخورد با متخلفان اراضی ملی در انزلی گیلان

تاریخ انتشار: ٢٠ خرداد ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار گیلان
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استان گیلان،رشت

کارواشتغال گیلان : فرمانده انتظامی استان از رفع تصرف ۱۸۲۷۰ متر از اراضی ملی در بندرانزلی و معرفی متصرف ۱۴۰ میلیارد ریالی به مرجع قضایی خبر داد.

 

سردار عزیزاله ملکی در جمع خبرنگاران بر لزوم ارتقای آگاهی مردم برای صیانت و حفاظت از اراضی ملی تاکید و اظهار کرد: مبارزه با پدیده شوم زمین‌خواری و تخریب منابع طبیعی از اولویت‌های مهم نیروی انتظامی است و برخورد با مجرمان این حوزه همواره در دستورکار پلیس قرار دارد.

 

وی افزود: در پی دریافت گزارشی مبنی بر تصرف اراضی ملی توسط فردی در یکی از مناطق شهرستان بندرانزلی رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستورکار پلیس قرار گرفت.

 

فرمانده انتظامی انتظامی استان گیلان با اشاره اینکه ماموران کلانتری ۱۳ بندرانزلی ضمن هماهنگی قضائی با کارشناس اداره منابع طبیعی به محل اعلامی اعزام شدند، تصریح کرد: در بازدید از زمین مورد نظر مشخص شد، فردی ۱۸۲۷۰ متر مربع از اراضی ملی را به تصرف خود درآورده و با احداث غیرمجاز استخر پرورش ماهی به صورت غیرقانونی آن را به وسیله سیم‌خاردار و پرچین محصور کرده ‌است.

 

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با حکم قضائی و به استناد تبصره یک ماده ۵۵ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگل‌ها و مراتع کشور، کلیه آثار تجاوز جمع‌آوری و رفع تصرف انجام شد.

 

سردار ملکی از معرفی متهم ۵۴ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی خبر داد و تصریح کرد: کارشناسان ارزش زمین‌های تصرف شده را بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال برآورد کردند.

 

وی در پایان با تاکید به مبارزه جدی نیروی انتظامی با متخلفان اقتصادی، زمین‌خواران و افرادی که به هر نحوی قصد تصرف اراضی ملی را دارند، خاطرنشان کرد: این اقدام و برخورد با متخلفان به طور مستمر در دستور کار پلیس قرار دارد.

سایر اخبار گیلان:

https://b2n.ir/x10731

 

 

اخبار مرتبط