شورای ائتلاف ‌گیلان ‌لیست خود را معین کرد

اخبار گیلان

اخبار استان گیلان،رشت
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

شورای ائتلاف ‌گیلان ‌لیست خود را معین کرد

تاریخ انتشار: ٢٥ خرداد ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار گیلان
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استان گیلان،رشت

به گزارش کارواشتغال گیلان از خبرگزاری تسنیم از رشت، سیاوش آقاجانی عصر امروز در نشست خبری شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گیلان با اشاره به نارضایتی‌ مردم از عملکرد دولت فعلی و شوراها و ضرورت بازگشتِ امید به جامعه اظهار داشت: با توجه به بیانات رهبر انقلاب، مشارکت با اسم و رسم افزایش نمی‌یابد بلکه نامزدها باید بتوانند مردم را اقناع کنند و برنامه ارائه دهند.

 

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان با بیان اینکه عملکرد مسئولی که دلسوز مردم است با مسئول غیردلسوز متفاوت است گفت: مشکلات کشور از جایی شروع می‌شود که نگاه‌های سیاست‌زده منجر به حاشیه رفتن کارآمدی می‌شود و مسائل حزبی و جناحی در صدر قرار می‌گیرد.

 

آقاجانی با اشاره به نقش رسانه‌ها در تشویق مردم برای حضور در انتخابات و انتخاب اصلح تصریح کرد: با حضور در انتخابات پیام پیوستگی حاکمیت و مردم مخابره می‌شود و قدرت حاکمیت را در استیفای حقوق مردم در مجامع ملی بالا می‌برد و به دولت منتخب کمک می‌کند تا شعارهای خود را با قدرت بیشتری دنبال کند.

 

 

وی با بیان اینکه شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در شهرستان‌های گیلان هر کدام براساس فرآیندها، کاندیداهای شوراها را بررسی و لیست خود را ارائه دادند افزود: بیش از 300 نفر به عنوان نامزد شورای شهر رشت در این شهر ثبت‌نام کردند که اکثر آن‌ها را مورد بررسی قرار دادیم.

 

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان ابراز داشت: بیش از 200 نفر از نامزدهای شورای شهر رشت در سامانه شورای ائتلاف ثبت‌نام کردند و سپس پیامک دعوت برای این 200 نفر فرستاده شد تا مصاحبه‌های تخصصی با آنها انجام شود که از آن تعداد، 130 نفر برای مصاحبه آمدند‌.

 

آقاجانی افزود: مصاحبه تخصصی با سوالات مشخص انجام شد و در کنار مصاحبه سه مرحله نظرسنجی نیز انجام شد البته یک‌ سری اطلاعاتی که برای انتخاب 11 نفر برای ما مهم بوده را روی میز قرار دادیم و در سنجش نامزدها به مشکلات شورای شهر فعلی، قابلیت تعامل با یکدیگر، رویکرد جوانگرایی و نیاز شهر به متخصصان و موارد دیگر توجه کردیم.

 

وی با بیان اینکه سرانجام از 130 نفر مذکور به 34 نفر رسیدیم خاطرنشان کرد: پس از بررسی‌های مجدد نهایتاً به 11 نفر رسیدیم که از آن 11 نفر دعوت به عمل آمد و میثاق‌نامه‌ای را امضا کردند تا منافع حزبی را ترجیح ندهند و به سند راهبردی شورای ائتلاف به عنوان یک برنامه راهبردی برای شهر رشت پایبند باشند.

 

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان گفت: برنامه راهبردی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به صورت تخصصی، علمی و پژوهشی تهیه شده است و ما به کاندیداها مواردی را متذکر شدیم و قابلیت تعامل کاندیدها با دیگران و میزان در نظر گرفتن منافع شهر توسط کاندیداها مورد بررسی قرار دادیم.

 

آقاجانی با بیان اینکه برای شورای شهر، مکانیسم مشخص و شفافی را طراحی و تخصص افراد را نیز مورد توجه قرار دادیم ابراز داشت: بیشتر کسانی که در لیست ما قرار دارند از حیث تحصیلات و تجربه در حوزه مدیریت شهری، تجارب و عملکرد آن‌ها در حوزه‌های مختلف مورد توجه و بررسی قرار گرفتند.

 

وی یکی از اصلی‌ترین مشکلات شهر رشت را عدم درآمد پایدار شهری دانست و افزود: چندین نفر که در این حوزه برنامه بهتری داشتند را مورد توجه قرار دادیم البته انتطارات شهروندان رشت از مجموعه مدیریت شهری را نیز دسته‌بندی کرده و فایل آن منتشر شد.

 

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی استان گیلان با اشاره به ویژگی‌های سند راهبردی شورای ائتلاف گفت: این سند شامل 3 بخش پیرامون شهر رشت تنظیم شده و یکی از بخش‌های آن مربوط به قوانین و انتظارات از جمله انتظار رهبری، انتظار نخبگان شهر و فعالان در حوزه مدیریت شهری و انتظار مردم است.

 

آقاجانی با بیام اینکه بخش دوم سند مذکور به وضعیت موجود شهر رشت، امکانات و مشکلات‌ شهر اختصاص دارد ابراز داشت: در بخش سوم نیز راهکارها مطرح شده است و افرادی که در لیست ما قرار دارند خود را متعهد دانستند که به موارد آن پایبند باشند.

 

وی برنامه محوربودن را یکی از ویژگی‌های شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: ما حتی بعد از انتخاب فرد برای وی برنامه داریم و هنگام مصاحبه‌های تخصصی و بررسی‌های انجام شده نیز وضعیت فعلی فرد برای ما ملاک بود.

 

به گزارش تسنیم، زهرا نامور عربانی، رضا عاشری. امیرحسین علوی، محمد صفری، مجتبی میرجینی، مهدی نوری هریس، نادر حسینی، مهرداد مهرگان، محسن سماکچی، ابوالفضل پورمجیب و سیدحسین رضویان از 11 نفر کاندیداهای شورای شهر رشت در لیست شورای ائتلاف انقلاب اسلامی گیلان هستند.

سایر اخبار گیلان:

https://b2n.ir/x10731

 

 

اخبار مرتبط