امنیت انتخابات در استان گیلان با سیزده هزار پلیس

اخبار گیلان

اخبار استان گیلان،رشت
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

امنیت انتخابات در استان گیلان با سیزده هزار پلیس

تاریخ انتشار: ٢٦ خرداد ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار گیلان
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استان گیلان،رشت

به گزارش کارواشتغال گیلان از خبرگزاری تسنیم:  سردار عزیزالله ملکی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به شهید تازه تفحص شده نیروی انتظامی در ایام اخیر اظهار داشت: شهید یوسف زنجانی‌پور قنبری پس از 33 سال شناسایی شد و پیکر پاک او عصر امروز وارد استان می‌شود و فردا در رشت تشییع خواهد شد.

 

فرمانده انتظامی استان گیلان به انتخابات ریاست جمهوری، شوراها و مجلس در استان اشاره و بیان کرد:

برقراری امنیت انتخابات، حین و بعد از برگزاری بر عهده نیروی انتظامی است و پرسنل ناجا در کنار تلاش جهت برقراری امنیت یک تعامل و مشارکت بسیار خوبی در این زمینه خواهند داشت.

 

سردار ملکی با اشاره به اقدامات انجام شده در این ایام توسط ناجا و نهادهای نظارتی در جهت مشارکت حداکثری خاطرنشان کرد: دشمنان برای کاهش مشارکت در انتخابات در حال تلاش هستند و امیدواریم مردم با حضور خود در روز انتخابات جواب دندان‌شکنی به دشمنان بدهند.

 

 

فرمانده انتظامی استان گیلان با بیان اینکه حدود 3 هزار و 94 شعبه اخذ رأی در سطح استان پیش‌بینی شده است که 380 شعبه به صورت سیار و 2 هزار و 714 صندوق ثابت است افزود: بالغ بر 13 هزار و 500 نیرو برای 28 خرداد ماه پیش‌بینی کردیم که 10 هزار نفر نیرو برای امنیت انتخابات در محل رأی‌گیری‌ حاضر می‌شود.

 

سردار ملکی تصریح کرد: 3 هزار و 500 نفر نیرو در گشت‌ها، سطح راهور و راه‌های گیلان مأموریت ذاتی خود را انجام می‌دهند البته برای پیشگیری از جرایم انتخاباتی نیز جلساتی در استان برگزار شد و در مجموع 24 جلسه درون و بیرون سازمانی در جهت برقراری امنیت و آرامش انتخابات داشتیم.

 

وی با بیان اینکه مردم با حضور خود پای صندوق‌های رأی در 28 خرداد ماه با آرمان‌های امام(ره)، رهبر معظم انقلاب و شهدا تجدید پیمان خواهند کرد گفت: نیروی انتظامی طبق قانون با تخلفات انتخاباتی برخورد می‌کند و در خصوص میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در زمینه انتخابات نیز متولی آن استانداری و ستاد مقابله با کرونا است.

 

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به اینکه طرح محدودیت‌های شبانه هم در ستاد مقابله با کرونا مصوب شده و در حال اجرا است ابراز داشت: محدودیت‌های شبانه همچنان از ساعت 22 شب تا 3 صبح ادامه دارد و در صورت اعلام ستاد مقابله با کرونا برداشته خواهد شد.

اخبار مرتبط