56 در صد مرم استان گیلان در انتخابات مشارکت کردند

اخبار گیلان

اخبار استان گیلان،رشت
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

56 در صد مرم استان گیلان در انتخابات مشارکت کردند

تاریخ انتشار: ٢٩ خرداد ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار گیلان
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استان گیلان،رشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، محمود قاسم‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت شمارش آرا در رشت و دیگر مناطق گیلان اظهار داشت: هنوز شمارش آرا در انتخابات ریاست جمهوری در بخش‌های مختلف استان به پایان نرسیده است.

 

رییس ستاد‌ انتخابات استان گیلان با بیان اینکه شمارش آرا انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه نیز به پایان نرسیده است گفت: به محض اتمام شمارش آرا اطلاعات کامل به اطلاع عموم مردم گیلان و مردم شریف آستانه اشرفیه می‌رسد.

 

 

وی با بیان اینکه بالغ بر61 درصد از مردم شریف آستانه اشرفیه در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در این شهرستان شرکت داشتند گفت: تجمیع آرای نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این شهرستان تا دقایقی دیگر به اتمام می‌رسد.

 

قاسم‌نژاد افزود: اطلاعات ‌تکمیلی پیرامون انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی به محض اتمام شمارش آرا و تجمیع آرا توسط هیئت اجرایی و نظارت در شهرستان آستانه اشرفیه و اعلام فرمانداری شهرستان به ستاد انتخابات به اطلاع عموم مردم گیلان به ویژه مردم شهرستان آستانه اشرفیه می‌رسد.

 

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه منتخبان شورای اسلامی شهر رشت هم مشخص شدند گفت: 11 نفر راه یافته به پارلمان شهری و همچنین 5 نفر عضو علی‌البدل مشخص شدند و اطلاعیه آن توسط فرمانداری مرکز استان به اطلاع عموم شهروندان رشت می‌رسد.

 

به گزارش تسنیم، مردم گیلان در انتخابات ریاست جمهوری 1400 مشارکت 56 درصدی داشتند و آخرین آمارها نشان می‌دهد که یک میلیون 132 هزار و 269 نفر معادل 56.93 درصد مردم گیلان در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت داشتند.

 

همچنین براساس اعلام ستاد انتخابات استان تاکنون یک میلیون و 121 هزار و 448 نفر معادل 56.39 درصد گیلانیان در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستاها شرکت کردند.

 

در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه آستانه اشرفیه نیز 52 هزار و 867 نفر معادل 60 درصد مردم در این دور از انتخابات شرکت کردند.

سایر اخبار گیلان :

https://b2n.ir/x10731

 

اخبار مرتبط