بسیج مهندسین صنعتی ۵۰ واحد تولیدی را در گیلان احیاء می‌کند

اخبار گیلان

اخبار استان گیلان،رشت
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

بسیج مهندسین صنعتی ۵۰ واحد تولیدی را در گیلان احیاء می‌کند

تاریخ انتشار: ٠٥ مرداد ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار گیلان
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استان گیلان،رشت

کارواشتغال به نقل از خبرگزاری تسنیم :   محمدرضا عابدی محزون اظهار داشت: سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان با استفاده از ظرفیت نخبگان و هیئت‌های اندیشه‌ورز این سازمان ابتدای امسال اقدام به تاسیس نخستین خانه استارت‌آپ سازمان بسیج کشور کرد.

 

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه گیلان با اشاره به اینکه این مجموعه با حضور سردار غلامرضا سلیمانی ریاست سازمان بسیج مستضعفین کشور افتتاح شد افزود: رسالت خانه استارت‌‌آپ گیلان پیرامون حمایت از استارت‌‌آپ‌ها و ایده‌های نوآورانه با نقش تأمین فضای اشتراکی است.

 

وی گفت: از دیگر اهداف تأسیس خانه استارت‌آپ می‌توان به آموزش و ارائه خدمات توسط منتورها و مشاوران متخصص، جذب سرمایه‌گذاران جهت توسعه محصولات و خدمات جهت افزایش بهره‌وری واحدهای تولیدی استان، بهره‌گیری از تکنولوژی به‌روز با رویکرد دانش‌بنیان اشاره کرد.

 

عابدی محزون افزود: همچنین ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه صنایع همگن، کمک به احیای واحدهای صنعتی راکد و نیمه فعال، رونق و جهش تولید صنایع استان، شناسایی نیازها و رفع نیازهای حوزه صنعت و همچنین کمک به مانع‌زدایی‌ها و پشتیبانی‌های صنایع استان گیلان از دیگر اهداف راه‌اندازی این مجموعه است.

 

وی با بیان اینکه 9 تیم استارت‌‌آپی اکنون در این مجموعه استقرار دارند عنوان کرد: این مجموعه ظرفیت استقرار حدود 20 تیم استارت‌‌آپی را دارد و حدود 2 میلیارد تومان برای آن هزینه شده است لذا دوره شتاب‌دهی هر تیم استارت‌‌آپی بین 6 تا 9 ماه است.

 

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعتی سپاه گیلان تصریح کرد: کلینیک صنعتی سازمان بسیج مهندسین صنعتی گیلان با همکاری خانه ‌استارت‌آپ گیلان از ابتدای امسال اقدام به پایش، عارضه‌یابی و کمک به احیای بیش از 50 واحد صنعتی استان کرده است.

 

وی ضمن تشکر از کمک‌های مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان و ریاست سازمان صمت استان در این راستا خاطرنشان کرد: متأسفانه در جهت احیای واحدها همکاری‌های لازم از سوی شرکت شهرک‌های صنعتی استان انجام‌ نمی‌گیرد.

 

عابدی محزون ابراز داشت: با تغییرات مدیریتی در شرکت شهرک‌های صنعتی استان که متولی اصلی واحدهای تولیدی در شهرک‌های صنعتی است سال گذشته و به‌ویژه مدیرعامل این سازمان همراهی لازم را با  سازمان بسیج مهندسین صنعتی جهت کمک به احیای واحدهای صنعتی استان ندارد.

اخبار مرتبط