۲۷۶ پایگاه واکسیناسیون در استان گیلان فعال می‌شود

اخبار گیلان

اخبار استان گیلان،رشت
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

۲۷۶ پایگاه واکسیناسیون در استان گیلان فعال می‌شود

تاریخ انتشار: ٢٠ شهریور ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار گیلان
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استان گیلان،رشت

کارواشتغال به نقل از  خبرگزاری تسنیم از رشت، فردین مهرابیان امشب در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  240 مرکز واکسیناسیون امروز در استان گیلان فعال بود و بیش از 276 پایگاه واکسیناسیون فردا در سطح گیلان فعال خواهند بود.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه 72 پایگاه‌ واکسیناسیون در رشت فعال است گفت: اطلاعات مربوط به مراکز واکسیناسیون در پروتال اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان قابل مشاهده است. 

مهرابیان خاطرنشان کرد: اطلاعات تمامی مراکز را در پروتال دانشگاه علوم پزشکی به آدرس vac.gums.ac.ir بارگذاری کردیم همچنین سامانه تلفنی 4401 نیز از 8 صبح تا ساعت 23 در خدمت شهروندان است.

وی افزود: واکسیناسیون مادران باردار بالای 18 سال از هفته دوازدهم بارداری تا 42 روز پس از زایمان در گیلان انجام می‌شود و مادران باردار برای کسب اطلاعات بیشتر با خانه بهداشت یا سامانه 4030 تماس حاصل کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آخرین آمار کرونا در استان خبر داد و ابراز داشت: کل بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان گیلان 834 نفر است که 114 نفر 24 ساعت گذشته به آمار مذکور افزوده شده‌اند.

مهرابیان عنوان کرد: 156 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که 17 نفر از آن‌ها 24 ساعت گذشته به این بحش منتقل شدند و حال 172 نفر از بیماران نیز وخیم است.

اخبار مرتبط