ماجرای شرایط عجیب استخدام کارگران در یک شرکت قطعه سازی!

اخبار استخدام و کاریابی

بازارکار،جذب نیرو،اشتغال
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

ماجرای شرایط عجیب استخدام کارگران در یک شرکت قطعه سازی!

تاریخ انتشار: ٢٢ شهریور ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار استخدام و کاریابی
دسته بندی عنوان خبر: بازارکار،جذب نیرو،اشتغال

کارو اشتغال به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان : مجتبی نظری مدیر روابطه عمومی شرکت قطعه سازی کروز در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با شرایط کاری بانوانی که در این شرکت قطعه سازی مشغول به کار هستند، گفت:  حدود ۷۰ درصد کارکنانی که در شرکت کروز کار می کنند، خانم هستند و اغلب آنها در زمینه قطعات الکترونیکی فعالیت می کنند. 

این مقام مسئول با بیان اینکه حدود ۸ هزار نفر پرسنل در شرکت کروز فعالیت دارند که ۳ هزار و ۸۰۰ نفر آن‌ها سرپرست خانوار هستند، گفت: این افراد با معرفی بهزیستی و کمیته امداد در کروز مشغول شده اند. تمام استخدام‌های سیستم کروز از طریق سایت کروز انجام می شود و معرفی‌هایی است که از طریق نهاد‌های کمیته امداد و بهزیستی انجام می‌شود.

نظری بیان کرد: افرادی که به دنبال کار هستند می توانند به سایت سامانه مراجعه کنند و پس از درج اطلاعات خود، رزومه آنها بررسی می شود. از روزی که هر خانمی وارد شرکت کروز می‌شود، تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد و حداقل حقوقی که می گیرند، حقوق مصوب وزارت کار است که به مراتب با دریافت مقام، حقوق آنها تغییر می‌کند.

مدیر روابطه عمومی شرکت قطعه سازی کروز تشریح کرد: همکاران خانم در بخش کارگری به جهت اینکه فعالیت آن‌ها با توجه به شرایط فرق دارد، برای اینکه بتوانند در بحث فرزندآوری و خانواده شرکت کنند، بعد از مرخصی ۶ ماهه، تا ۹ ماه مرخصی زایمان می گیرند و می‌توانند از مرخصی استفاده کنند.

نظری تشریح کرد: برای خانم‌هایی که باردار می‌شوند، کار‌های آسان تری در نظر گرفته می‌شود و در شیفت‌های راحت تری که خودشان بخواهند در ایام بارداری فعالیت خود را ادامه دهند. 

به گفته این مقام مسئول، شرکت کروز از ابتدای کرونا تاکنون از پرسنل بانوان محافظت کرده و در تلاش بوده تمام وسایل استرلیزه را برای آنها محیا کند و هر پرسنلی که مشکوک به کرونا بوده، سریعا تست داده می‌شود و اگر تست آن‌ها مثبت باشد، با استفاده از مرخصی درمانی به درمان می‌پرداختند و حقوق دریافت می‌کردند.

مدیر روابطه عمومی شرکت قطعه سازی کروز گفت: تا زمانی که این ویروس وجود دارد حقوق هیچ پرسنلی به تاخیر نیافتاده و حتی توجه خاصی به آن‌ها شده است. تاکنون ۲ میلیون خانم از مرخصی زایمان استفاده کرده اند و علاوه بر این افرادی که تازه ازدواج کرده اند از هدیه ویژه ازدواج بهره می‌برند. ضمن اینکه برای کمک هزینه به خانم‌های باردار ۵۰ میلیون ریال وام خاص تعلق می‌گیرد.

اخبار مرتبط