۴۵۰۰ کیلوگرم پیله کرم ابریشم در استان گیلان تولید می‌شود

اخبار گیلان

اخبار استان گیلان،رشت
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

۴۵۰۰ کیلوگرم پیله کرم ابریشم در استان گیلان تولید می‌شود

تاریخ انتشار: ٢٤ شهریور ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار گیلان
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استان گیلان،رشت

کارواشتغال به نقل از خبرگزاری تسنیم از رشت، مجید فرزانه شامگاه سه‌شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه از سال گذشته پرورش دوباره نوغان در گیلان آغاز شده اظهار داشت: 165 جعبه تخم نوغان امسال در شهرستان‌های شفت، لنگرود، لاهیجان، فومن، صومعه‌سرا و انزلی توزیع شد.

معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور خاطرنشان کرد: هدف ما اقتصادی کردن نوغان‌داری است و در حال برنامه‌ریزی برای رسیدن به این هدف در سطح کشور هستیم امسال این هدف در 6 استان دنبال شد و نوغانداران پیش‌رو را پای کار آوردیم.

فرزانه با بیان اینکه پیش‌بینی ما برای تولید امسال 4 هزار و 500 کیلوگرم پیله تر است گفت: سال گذشته قیمت پیله 70 و امسال بیش از 140 هزار تومان است و پیش بینی ما این است که امسال حدود 600 میلیون تومان از فروش نوغان برای نوغانداران گیلان‌ حاصل شود.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 60 جعبه نوغان داشتیم و امسال این میزان به دو برابر افزایش یافته است افزود: یکی از اهداف ما در پرورش کرم ابریشم ارتقا زیرساخت‌های نوغانداری و مهم‌ترین موضوع در این زمینه توزیع نهال توت بین نوغانداران است.

معاون مرکز توسعه نوغانداری کشور با بیان اینکه 275 هزار نهال توت امسال در گیلان رایگان توزیع شد گفت: این میزان سال گذشته 58 هزار نهال بود؛ در تلاش هستیم در حوزه آموزش نیز ورود کنیم تا شاهد عملکرد بهتر نوغانداران باشیم.

اخبار مرتبط