۸۵ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شد

اخبار گیلان

اخبار استان گیلان،رشت
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

۸۵ درصد مطالبات چایکاران گیلان و مازندران پرداخت شد

تاریخ انتشار: ٢٨ شهریور ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار گیلان
دسته بندی عنوان خبر: اخبار استان گیلان،رشت

به گزارش کاراشتغال از  خبرگزاری تسنیم از رشت، حبیب جهانساز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بیش از 122 هزار و 400 تن برگ سبز چای به ارزش 696 میلیارد تومان خریداری شده و 587 میلیارد تومان از مطالبات چایکاران پرداخت شد.

رئیس سازمان چای کشور با بیان اینکه دولت 170 میلیارد تومان از مطالبات را تا 15 شهریور پرداخت و کارخانجات نیز 80 درصد مطالبات خود را پرداخت کردند گفت: به طور میانگین 85 درصد مطالبات چایکاران تا به امروز پرداخت شده است.

 وی با اشاره به اینکه 75 درصد سهم ارزش برگ سبز را کارخانجات پرداخت می‌کنند و برای پرداخت یک ماه تا 45 روز مهلت دارند افزود: تعداد معدودی از کارخانجات نسبت به تعهدات خود عقب مانده است.

جهانساز با بیان اینکه با وجود شرایط جوی چین پاییزه را پیش‌رو داریم و پیش‌بینی ما در این چین برداشت 15 هزار تنی است ابراز داشت: در پاییز آنچه اهمیت دارد بهزارعی باغات است که تسهیلاتی برای آن پیش‌بینی شده است.

وی افزود: چایکاران می‌توانند برای بهره‌مندی از تسهیلات به نماینده سازمان چای در شهرستان‌های چای‌خیز مراجعه کنند و پس از درخواست، چایکاران برای دریافت تسهیلات به دو بانک عامل معرفی می‌شوند.

رئیس سازمان چای کشور با اشاره به اینکه حدود 60 میلیارد تومان تسهیلات با سود 4 درصد برای بهزراعی باغات پیش‌بینی شده است گفت: توصیه ما به چایکاران برداشت برگ سبز چای کیفی در چین سوم است.

اخبار مرتبط