رعایت عدالت استخدامی در ساماندهی اشتغال کارکنان دولت

اخبار استخدام و کاریابی

بازارکار،جذب نیرو،اشتغال
  • لطفا نظر خود را در رابطه با این مطلب بنویسید...٠ نظر

رعایت عدالت استخدامی در ساماندهی اشتغال کارکنان دولت

تاریخ انتشار: ٣٠ شهریور ١٤٠٠ ٠ ٠
دسته بندی کلی: اخبار استخدام و کاریابی
دسته بندی عنوان خبر: بازارکار،جذب نیرو،اشتغال

کارواشتغال به نقل از رسانه‌های خبرگزاری فارس، دکتر سید حسین رضوی پور کارشناس مسائل اقتصادی در گفت‌وگو با برنامه رادیویی رهیافت گفت: نیروهای شرکتی هیچ رابطه استخدامی با دولت ندارند و از طریق شرکت های پیمانکار جذب شده اند و استخدام بی ضابطه و بدون رعایت مراحل قانونی بی عدالتی استخدامی و اجحاف در حق نیروهای است که در آزمون های استخدامی شرکت کرده و حد نصاب را کسب کرده اند و در نوبت استخدام هستند. 

وی افزود: بسیاری از افراد هستند که در آزمون های استخدامی شرکت کرده اند و حدنصاب را کسب کرده اند و اگر قرار است نیرویی استخدام دولت شود باید از میان کسانی باشند که در آزمون استخدامی حد نصاب ها را کسب کرده اند.

دکتر رضوی پور اظهارداشت: اینکه باید نظارت ها بر عملکرد شرکت های پیمانکاری افزایش یابد درست است اما تبدیل وضعیت و استخدام افرادی که با عناوین خدماتی و به صورت رابطه ای در شرکت های پیمانکاری جذب شده اند اجحاف در حق هزاران نیرویی است که در آزمون های استخدامی شرکت کرده و حدنصاب را کسب کرده اند.

وی تاکید کرد: هرگونه استخدام دولتی باید از طریق آزمون و با احراز صلاحیت صورت گیرد تا عدالت استخدامی رعایت شود و به نیروهای صاحب صلاحیت اجحاف نشود.

دکتر رضوی پور گفت: نبود نظارت صحیح و مستمر موجب سوءاستفاده بسیاری از شرکت های پیمانکاری شده و بسیاری از منافع و بودجه های دولتی بجای نیروهای شرکتی به جیب صاحبان این شرکت ها رفته است.

وی با تاکید بر ضرورت اصلاح نظام اداری و استخدامی کشور، اظهارداشت: آزمون و ضابطه باید ملاک جذب نیرو و استخدام دولتی قرار گیرد و زمینه های بی عدالتی در جذب نیرو و سوءاستفاده افراد و شرکت ها از ظرفیت های قانونی برای وارد کردن رابطه ای نیروها به بخش دولتی از بین برود و اصلاح شود.

دکتر رضوی پور افزود: رعایت عدالت استخدامی و عدالت در جذب و عدالت در پرداخت ها و اصلاح قانون مدیریت خدمات کشوری برای جلوگیری از سوءاستفاده ها امری ضروری است تا نیروهای کارشناس دولت با آزمون استخدامی و رعایت صلاحیت ها و بدون رابطه جذب شوند و مراجع ذیربط نیز باید با نظارت دقیق به تخلفات رسیدگی کنند.

گفتنی است در همین راستا پویشی با عنوان «همه استخدام‌های دولتی و نظامی عادلانه از طریق آزمون باشد» در سامانه فارس من راه‌اندازی شده است که برای پیوستن به آن می‌توانید از اینجا قدام کنید.

اخبار مرتبط