آرد قاچاق به مقصد نرسید

آرد قاچاق به مقصد نرسید

آرد قاچاق به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی ماسال از کشف بیش از ۳ تن آرد قاچاق از یک دستگاه خودرو نیسان در این شهرستان خبر داد.

 ، سرهنگ مجید تقی زاده گفت: ماموران آگاهی حین گشت‌زنی به یک دستگاه خودرو وانت نیسان مشکوک شده و برای بررسی دستور توقف آن را صادر کردند.
وی از کشف ۳ تن و ۲۰۰ کیلوگرم آرد قاچاق در بازرسی از این خودرو خبر داد و افزود: در این رابطه پرونده قضائی تشکیل و متهمان ۴۵ و ۵۰ ساله برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.
فرمانده انتظامی ماسال گفت: پلیس با تمام توان با اخلالگران اقتصادی و پدیده زیان‌بار قاچاق یا احتکار کالا مبارزه می‌کند.


پایش بهداشتی مراکز و انبار‌های نگهداری برنج در شالیکوبی‌های گیلان

رئیس کل دادگستری گیلان: نظارت بر چگونگی نگهداری برنج و جلوگیری از بروز و ایجاد احتمالی هرگونه آفت یا بیماری این محصول استراتژیک یک ضرورت است.

  حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی با همراهی برخی مدیران و مسوولان سازمان جهاد کشاورزی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت و اصناف استان، صبح امروز برای بازرسی و پایش بهداشتی مراکز و انبار‌های نگهداری برنج از برخی شالیکوبی‌های رشت بازدید کرد.
وی با اشاره به اهمیت و نقش رعایت نکات بهداشتی در انبار‌ها و مراکز نگهداری محصولات کشاورزی، به ویژه برنج در ایجاد امنیت غذایی جامعه، گفت: نظارت بر چگونگی نگهداری برنج و جلوگیری از بروز احتمالی هرگونه آفت یا بیماری این محصول استراتژیک یک ضرورت است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان نیز در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما، بر اهمیت حفظ سلامت مردم و پایش بهداشتی محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: باتوجه به افزایش قیمت برنج در بازار، برخی سودجویان و فرصت طلبان با ذخیره کردن و نگهداری این محصول در محل‌های غیربهداشتی، سلامت مصرف کنندگان و جامعه را به خطر می‌اندازند.
احمد آقایی افزود: دادگستری گیلان با همکاری و همراهی جهاد کشاورزی، با بازرسی و نظارت بر محل و چگونگی نگهداری محصولات کشاورزی، با هرگونه احتکار و نگهداری غیربهداشتی این محصولات برخورد قانونی خواهد کرد.


وجین ۸۷ درصد شالیزار‌های گیلان؛ ۲۸ خرداد

تاکنون ۲۰۷ هزار هکتار از شالیزار‌های گیلان از علف‌های هرز پاک شده است.

 مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تا کنون ۸۷ درصد شالیزار‌های استان معادل ۲۰۷ هزار هکتار وجین شده است.
ابراهیم اکبرزاده با اشاره به کمبود منابع آبی در سال جاری افزود: شالیکاران گیلانی امسال با همتی مضاعف و با توجه به شرایط مساعد آب و هوایی در هنگام خزانه گیری و مدیریت آب، نشاء شالیزارهایشان را با سرعت بیشتری انجام داده اند و تاکنون ۱۰۰ درصد شالیزار‌های گیلان نشاء شده است.
وی با بیان اینکه بخشی از نشاکاری شالیزار‌های گیلان ماشینی و بخشی هم سنتی انجام شد اضافه کرد: ۱۷۰ هزار هکتار از شالیزار‌های استان به روش ماشینی کشت شد.
وی افزود: ۱۷۱ هزار هکتار از شالیزار‌های گیلان در داخل شبکه از آب سد سفید رود و بقیه خارج از شبکه از آب رودخانه ها، آب بندان‌ها و چاه‌ها بهره‌مند هستند.
گیلان بزرگترین تولیدکننده ارقام بومی و با کیفیت برنج در کشور است که با ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار، رتبه نخست کشور را از لحاظ سطح زیرکشت و رتبه دوم تولید برنج کشور را به خود اختصاص داده است.


کشف بیش از ۲ هزار قوطی روغن موتور احتکاری در رشت

جانشین فرمانده انتظامی گیلان از کشف انبار احتکار ۲ هزار و ۸۹ قوطی روغن موتور خودرو‌های سبک و سنگین در رشت خبر داد.

جانشین فرمانده انتظامی گیلان گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر احتکار روغن موتور خودرو داخل انبار یک واحد صنفی در یکی نقاط حاشیه‌ای شهرستان رشت، بلافاصله ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی به همراه بازرسان سازمان صمت و تعزیرات حکومتی رشت به محل مورد نظر اعزام شدند و در بازرسی از انبار این واحد صنفی ۲ هزار و ۸۹ قوطی روغن موتور خودرو‌های سبک و سنگین احتکاری کشف کردند. 

سرهنگ حسین حسن‌پور با اشاره به پلمب این واحد صنفی گفت: کارشناسان ارزش روغن‌های کشف شده را ۵ میلیارد ریال اعلام کردند.

وی از معرفی متهم ۴۶ ساله این پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی خبر داد و گفت: پلیس در برخورد با فعالیت‌های اقتصادی غیرمجاز و افراد متخلف از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کند و مردم نیز می‌توانند در این راستا در صورت اطلاع از موارد مشابه، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.


کارت سوخت خودرو‌ها در گیلان حذف نمی‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گیلان: بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت همچنان با کارت عرضه می‌شود.

کوروش بالادست با اشاره به شایعات مربوط به حذف کارت سوخت جایگاه‌های عرضه سوخت، گفت: هیچ ابلاغیه‌ای در خصوص حذف کارت سوخت در جایگاه‌های استان نداشتیم و شایعاتی که در فضای مجازی منتشر شده، صحت ندارد.

وی با بیان اینکه تغییری در نحوه توزیع بنزین در جایگاه‌های عرضه سوخت ایجاد نخواهد شد، افزود: بنزین یارانه‌ای با قیمت هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین آزاد نیز همچنان با قیمت لیتری ۳ هزار تومان عرضه می‌شود.


آغاز رهاسازی بچه ماهیان خاویاری

رهاسازی بچه ماهیان خاویاری در رودخانه سفیدرود آغاز شد.

سرپرست اداره کل شیلات گیلان گفت: امسال بیش از یک میلیون و ۴۹۰ هزار لارو ماهیان غضروفی در ۳۶ هکتار از استخر‌های گیلان کشت شده است.
حمیدرضا تقی نصیری افزود: از این لارو‌ها بیش از ۹۰۰ هزار بچه ماهی غضروفی از گونه‌های تاسماهی ایرانی، ازون برون و گونه نادر شیب با وزن ۳ تا ۴ گرم در رودخانه سفیدرود رهاسازی خواهد شد.


نتیجه خوب واکسیناسیون شهروندان گیلانی با ضعیف شدن ویروس کرونا

امروز مردم گیلان برای دریافت واکسن‌های کرونا می‌توانند به ۴۶۳ مرکز واکسیناسیون مراجعه کنند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه تعداد بیماران بستری کرونایی در گیلان امروز به ۲۸ نفر رسیده ، گفت: امروز واکسن‌های کرونا در ۴۶۳ پایگاه تجمیعی و موردی به شهروندان گیلانی تزریق می‌شود.

دکتر فردین مهرابیان با اشاره به فعالیت ۲۳۴ پایگاه واکسیناسیون در شهرستان رشت، افزود: ۲ مرکز سیار واکسیناسیون امروز در تقاطع رازی و خیابان دانشجو به شهروندان رشتی خدمات رسانی می‌کنند.

وی گفت: مردم گیلان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی سایت واکسن دانشگاه علوم پزشکی گیلان vaccine.gums.ac.ir ، از مراکز واکسیناسیون شهرستان خود مطلع شوند.

منبع : خبرگزاری صداوسیمای مرکز گیلان


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید