اتحادیه اروپا چند کارآفرین روس را معاف از تحریم می کند

اتحادیه اروپا چند کارآفرین روس را معاف از تحریم می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، بنا به نوشته رسانه های مطلع، اتحادیه اروپا شماری از شرکت های روسی را دور جدید تحریم های خود معاف خواهد کرد.

نشریه EUobserver روز جمعه به نقل از منابع دیپلماتیک در گزارشی اعلام کرد که همزمان با اعلام دور جدید تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه، تعدادی از کارآفرینان کلیدی روسی فعال در بخش کود از اتحادیه اروپا معافیت تحریمی دریافت خواهند کرد.

به گفته منابع آگاه، آندری ملنیچنکو و همسرش، آندری گوریف، ویاچسلاو موشه کانتور، دیمیتری مازپین و وادیم موشکویچ در فهرست مشمول معافیت از سوی اتحادیه اروپا قرار گرفته اند. بر اساس این گزارش، کشورهای عضو اتحادیه اروپا قبل از اینکه بتوانند در این زمینه کار کنند، باید با کمیسیون اتحادیه اروپا مشورت کنند.

کمیسیون اروپا امروز جمعه، یک روز پس از توافق ۲۷ عضو اتحادیه اروپا در خصوص وضع بسته جدید تحریم‌های روسیه، جزئیات آن را به شرح زیر اعلام کرد: بنا به اعلام کمیسیون اروپا، تحریم‌های جدید بروکسل شامل ۱۶۸ سازمان مرتبط با مجتمع نظامی-صنعتی روسیه را هدف قرار داده است. محدودیت‌های صادرات فناوری‌های با کاربرد دوگانه به موارد جدید از جمله فناوری اطلاعاتی، هواپیماهای بدون سرنشین، الکترونیک بسط می‌یابد. محدودیت‌ها در بخش معدن، خدمات تجاری از جمله تبلیغات، تحقیقات بازاریابی، نظرسنجی‌های عمومی نیز ذیل بسته نهم تحریم‌های روسیه گسترش خواهد یافت.

روز گذشته شارل میشل رئیس شورای اروپا از توافق پیرامون بسته نهم تحریم‌ها علیه روسیه خبر داد و علت تأخیر در دستیابی به توافق را تلاش برای تضمین امنیت غذایی در جهان اعلام کرد.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید