ارائه اینترنت با سرعت ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه با فیبرنوری

ارائه اینترنت با سرعت ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه با فیبرنوری

وزیر ارتباطات با اشاره به عبور میزان پوشش فیبرنوری از ۶ میلیون خانوار در کشور، گفت : این قابلیت با اینترنت فیبرنوری وجود دارد تا سرعت ۱۰۰۰ مگابیت برثانیه به کاربران ارائه شود.

کارواشتغال به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از «وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات» ، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در حاشیه برگزاری جلسه هیات دولت با اشاره به سفر روز گذشته خود به استان یزد گفت: دیروز با افتتاح پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کار‌ها در شهر‌های میبد، بافق و حمیدیا، میزان پوشش فیبر نوری از شش میلیون خانوار در کشور گذشت و تا پایان سال نیز به این میزان یک میلیون پوشش دیگر افزوده می‌شود.

وی با اشاره به انجام عملیات اجرایی این پروژه در بیش از ۲۰۰ شهر کشور، افزود: با ایجاد دسترسی فیبرنوری برای منازل و کسب و کارها، سرعت دسترسی‌ها بشدت افزایش پیدا می‌کند و این قابلیت وجود دارد تا کاربران به سرعت تا ۱۰۰۰ مگابیت بر ثانیه دست پیدا کنند.
زارع پور با بیان اینکه کاربران در مناطق تحت پوشش قرار گرفته می‌توانند درخواست خود را برای دریافت خدمات ارایه کنند، افزود :  اپراتور نیز موظف است حداکثر ظرف مدت یک ماه دسترسی به اینترنت فیبرنوری را برای متقاضیان فراهم کند.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه ۱۰ ماهواره آماده در صف پرتاب داریم، افزود: بیش از ۳۰ ماهواره نیز در دست ساخت است و به مرور از اواسط سال آینده آماده می‌شوند.
زارع پور گفت : ماهواره بر‌های ما در کلاس لئو برای پرتاب ماهواره‌هایی تا وزن ۲۰۰ کیلوگرم در مسیر تثبیت قرار دارند و ان شاء الله با فناوری‌های جدیدی که به آن دست پیدا کردیم نیز تثبیت می‌شوند و می‌توانند ماهواره‌های ایرانی را در مدار قرار دهند.
وزیر ارتباطات با اشاره به برنامه پنج ساله‌ای که برای دستیابی به مدار ژئو در دست اجراست، افزود : امیدواریم با همدلی و هم افزایی که در همه بخش‌های فضایی هست تا پایان دولت ، یک پرتاب زیرمداری داشته باشیم ولی طبق برنامه ده ساله صنعت فضایی کشور تا ۱۴۰۷ باید به مدار ژئو دست پیدا کنیم.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید