بسترسازی برای استفاده از سپرده‌های مردم در تولید فراهم می‌شود

بسترسازی برای استفاده از سپرده‌های مردم در تولید فراهم می‌شود

خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی گفت: استفاده از سپرده‌های مردم در تولید به جای مسیرهای غیرمولد و تورم‌زا امسال در اولویت‌های وزارت اقتصاد قرار می‌گیرد.

به گزارش بازار، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه مسئله جدیدی که در شعار امسال بسیار پررنگ شده موضوع ظرفیت‌های مردمی ، اقتصادی کردن و مشارکت عامه مردم در تولید و اقتصاد است که سال‌های طولانی از این ظرفیت غفلت می‌شد گفت: پیش از این همواره تصور میشد که با تعداد خاص و محدودی از کارمندان که در دستگاه‌های مختلف کشور هستند امورات اقتصادی کشور قابل انجام است.

وی افزود: همواره تلاش وزارت اقتصاد از شروع دولت رفع موانع بوده است و یکی از این اقدامات که در این بخش انجام شده راه اندازی درگاه ملی مجوزها بوده است .

خاندوزی گفت: با راه اندازی درگاه ملی مجوزها مردم به سرعت و سادگی می‌توانند مجوزهای خود را دریافت کرده و شروع به کسب و کار کنند.

وزیر اقتصاد بیان کرد: با انتشار صورت‌های مالی و اطلاعات شرکت‌های دولتی و بدهکاران بانکی و امثال آنها را برای عامه مردم منتشر کردیم تا نظارت ۸۵ میلیون نفری هم در این بخش داشته ایم و صاحب نظران،منتقدین و اصحاب رسانه کسانی که می‌توانند از این اطلاعات استفاده کنند .

او می گوید: انتشار صورت های مالی قرار است در سال ۱۴۰۳هم با شتاب بیشتری ادامه یابد همچنین استفاده کردن از ظرفیت مدیریتی سهام‌داران در شرکت های بورسی است.

او گفت: در حال حاضر ۳۵تا ۳۶ شرکت خوب بورسی وجود دارد که ۵۰ میلیون نفر سهامدار از جمله سهامدارن سهام عدالت هستند که از ظرفیت های آنها استفاده نشده است و ما می توانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

خاندوزی بیان کرد:یکی از راهبردهای جدید دولت، باز کردن فضای جدید برای استفاده از فضای مدیریتی است تا بعنوان سهامداران واقعی در همه استان ها نمایندگانی از مردم در پروژهای مهم و سودآور مدیریت و مشارکت داشته باشند.

وی تاکید کرد: ما به استقبال نام گذاری جدید امسال رفتیم و از سال گذشته در شورای عالی بورس تصمیم گرفته شد در ۶ماهه اول امسال بتوانیم در تمام ۳۱استان کشور را برای اولین بار این امکان مشارکت در بنگاه‌های بزرگ فولادی، پتروشیمی، معدنی و غیره که همگی جزو سبد سهام عدالت هستند برای سال ۱۴۰۳فراهم شود.

خاندوزی با اشاره به بسترسازی لازم برای استفاده از سپرده های مردم در تولید به جای مسیرهای غیرمولد و تورم زا گفت: مقرر شد تا همه وزارتخانه ها ظرفیتهای لازم و سودآور خود را برای سرمایه گذاری و استفاده در تولید و صنعت معرفی و بستر سازی لازم را جهت مشارکت حداکثری مردم اعلام کنند.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید