تسریع فرایند جذب نیرو در دادگستری تهران

تسریع فرایند جذب نیرو در دادگستری تهران

کارواشتغال به گزارش گروه اجتماعی یکتا ، دوم آبان‌ماه بود که حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضاییه در نشست شورای عالی قوه قضاییه بر ضرورت تسریع و کوتاه شدن فرایند گزینش و جذب نیروهای متقاضی استخدام تاکید کرده بود.

در همین راستا؛ علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران از تحویل مدارک بیش از هزار و ۲۲۰ نفر از قبول شدگان آزمون استخدامی ۱۴۰۰ طی سه روز به هسته گزینش دادگستری استان تهران خبر داد و گفت: قبول‌شدگان آزمون استخدامی که شرایط لازم را دارا بوده‌اند پس از معرفی توسط اداره کل امور اداری و کارگزینی کارکنان اداری قوه قضاییه، با دعوت هسته گزینش دادگستری تهران طی شش روز کاری نسبت به ارائه مدارک مورد نیاز اقدام کرده‌اند.

وی ادامه داد: فرایند بررسی و کنترل مدارک پذیرفته‌شدگان اولیه آزمون استخدامی اسفندماه سال ۱۴۰۰ کادر اداری قوه قضاییه که از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در دستور کار قرار گرفته بود، در پایان خردادماه به اتمام رسید.

القاصی مهر بیان کرد: در مجموع از میان داوطلبان، هزار و ۴۳۱ نفر واجد شرایط ورود به مرحله دوم جذب کارکنان و انجام مصاحبه تخصصی تشخیص داده شدند که برای این مرحله مورد دعوت هسته گزینش دادگستری قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه مصاحبه تخصصی این افراد در دستور کار معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان تهران قرار گرفته است، اظهار کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی شش روز از هزار و ۲۲۴ نفر از داوطلبان مدراک لازم برای تشکیل پرونده گزینشی، اخذ شده است.

القاصی تصریح کرد: در پی دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر ضرورت تسریع و کوتاه شدن فرایند گزینش و جذب نیروهای متقاضی استخدام، در مرحله اخذ مدارک قبول‌شدگان و در مراحل اولیه و مصاحبه‌های عمومی، ۳ روز کاری برای دریافت مدارک آقایان و ۳ روز کاری نیز برای دریافت مدارک بانوان اختصاص یافت.

رئیس کل دادگستری استان تهران در پایان اظهار امیدواری کرد تا با جذب قبول‌شدگان تا حدودی مشکل کمبود نیروی انسانی در واحدهای قضایی دادگستری کل استان تهران حل شود.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید