تلاش‌ها برای برای رفع موانع گشایش کتابخانه مرکزی رشت

تلاش‌ها برای برای رفع موانع گشایش کتابخانه مرکزی رشت

کارواشتغال به گزارش صداوسیمای مرکز گیلان : ، استاندار گیلان در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، دستگاه‌های اجرایی و شهرداری رشت را تکلیف کرد در سریع‌ترین زمان، نسبت به رفع موانع گشایش کتابخانه مرکزی رشت برای بهره مندی همه مردم استان از این ظرفیت بزرگ فرهنگی، اقدام لازم را انجام دهند.
اسدالله عباسی افزود: برخورداری از کتابخانه‌ای با استاندارد‌های لازم، حق گیلان و مردم شریف این استان است و بر ضرورت رفع موانع پیش روی گشایش آن، تأکید دارم.
وی همچنین به معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری وظیفه نظارت بر انجام این مهم و به اداره‌کل کتابخانه‌های استان، برنامه ریزی تأمین اعتبار تجهیز کتابخانه مرکزی رشت را محول کرد.
استاندار خاطرنشان کرد: نباید مسئولیت کارها، به گردن دیگران انداخته شود بلکه همگان با هم‌افزایی و همکاری، نسبت به رفع مشکلات مربوط به راه اندازی کتابخانه اقدام لازم را انجام دهند.
دیجیتالی کردن استفاده از منابع کتابخانه‌ای، بهره‌مندی این کتابخانه از تجهیزات مدرن و روز، بهره‌گیری از نرم افزار‌هایی با نگاه به افق آینده و ارائه خدمات مناسب کتابخانه‌ای نه فقط به مردم رشت بلکه همه مردم استان و نیز دانشگاه‌ها، از دیگر مواردی بود که دکتر عباسی بر آن‌ها تأکید کرد.
رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی گیلان با تصریح اینکه هر اندازه به کتاب و کتابخوانی اهمیت دهیم، از ناهنجاری‌ها در جامعه کاسته می‌شود، گفت: لازمست در این مسیر از ظرفیت خیران نیک اندیش هم در حوزه اهدای کتاب و هم در ساخت و تجهیز کتابخانه ها، استفاده شود.
استاندار گیلان شهرداری‌ها را نیز مکلف کرد نسبت به پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه‌های عمومی اهتمام کافی داشته باشند و گفت: پرداختن به امور فرهنگی از سوی شهرداری ها، تنها به برگزاری جشن‌های مناسبتی یا آذین بندی‌های خیابانی محدود نمی‌شود بلکه انجام تکلیف قانونی پرداخت سهم مذکور از محل درآمد شهرداری‌ها هم مورد انتظار است.
وی در خاتمه سخنانش گفت که در جلسه آینده انجمن کتابخانه‌های عمومی استان، گزارشی از برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای ارائه خدمات مناسب و در تراز ملی در کتابخانه‌های گیلان ارائه شود.

برای سایر اخبار گیلان اینستاگرام خبر اخبار گیلان گیله خبر را دنبال کنید:

https://www.instagram.com/gile_khabar

 

 


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید