جلوی استخدام غیر قانونی ۵۳۵ نفر در ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد گرفته شد

جلوی استخدام غیر قانونی ۵۳۵ نفر در ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد گرفته شد

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مقابله با استخدام‌های غیرقانونی در ادارات استان گفت: جلوی بکارگیری غیر قانونی ۵۳۵ نفر در دستگاه‌های اجرایی استان گرفته شد.

کارواشتغال به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسن نگین تاجی بعد از ظهر امروز در نشست با نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۵۳۵ نفر از افرادی که در مراحل پایانی استخدام بودند، جلوی آنها گرفته شد و از یک بحران دیگر در بحث استخدام‌های غیر قانونی و بدون مجوز جلوگیری کردیم.

وی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۴۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان رفع تصرف شد، عنوان کرد: در زمینه برخورد با استفاده کنندگان غیر مجاز از اسلحه با هیچکس تعارف نداریم و وامدار هیچ جریانی نیستیم.

نگین تاجی با تاکید بر اینکه قانون و تبعیت از ولایت فقیه را سرلوحه کار خود قرار داده‌ایم، ابراز کرد: دستگاه قضایی منتظر سایر نهادهای نظارتی خارج از این قوه نمی‌ماند و هیچ جریانی در دادگستری استان نمی‌تواند نفوذ کند.

وی فرهنگ بزرگنمایی در هنجارهای اجتماعی را یک زخم خواند و افزود: حرکت ضد هنجار اجتماعی موجب ایراد خسارت فراوان به اقتصاد استان و مردم می‌شود که می‌تواند موجب عدم حضور سرمایه‌گذار کلان در استان باشد.

نگین تاجی تحول و تعالی قضایی در سال‌های اخیر را برای مردم ملموس خواند و اظهار داشت: تحول و تعالی قضایی در سال‌های اخیر برای مردم در دستگاه قضایی ملموس شده و از شعار و تبلیغات خارج شده است.

وی در خصوص طراحی برنامه‌های عملیاتی در راستای تحول و تعالی قضایی، یادآور شد: طراحی ۱۵ برنامه عملیاتی برای تحول بر اساس ویژگی های هر استان موجب اجتماعی شدن قوه قضاییه و ورود به دوران برون زدایی دستگاه قضایی شده است.

نگین تاجی خاطرنشان کرد: با تقویت رویکردهای تخصصی، هم اکنون هیچ پرونده مانده و رسوبی مانده از سال ۱۳۹۸ و ماقبل آن در دادگستری استان وجود ندارد.

وی ادامه داد: به منظور اجتناب از برخورد هیجانی و جنجالی و سطحی توسط دستگاه قضایی، با ایجاد قرارگاه راهبردی مبارزه با تجاوز به حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی و بستر رودخانه‌ها، آن‌را را با حضور ‌دادستان و معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، و ادارات و سازمان‌های که در این زمینه نقشی برعهده دارند، ایجاد کردیم.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید