حمله تند مارک زاکربرگ به رقبای متا: فکر می‌کنند هوش مصنوعی خداگونه می‌توانند بسازند!

حمله تند مارک زاکربرگ به رقبای متا: فکر می‌کنند هوش مصنوعی خداگونه می‌توانند بسازند!

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، در مصاحبه جدیدی از شرکت‌های فناوری که درحال توسعه ابزار‌های هوش مصنوعی هستند، انتقاد کرد و مدعی شد آنها فکر می‌کنند با این فناوری در تلاش برای خلق «خدا» هستند!

به گزارش شهرآرانیوز – بنیان‌گذار متا که مجموعه گسترده‌ای از محصولات هوش مصنوعی در اختیار شرکت او قرار دارد، در مصاحبه با کانال یوتوب Kane Kallaway می‌گوید این‌طور نیست که درنهایت فقط یک هوش مصنوعی وجود داشته باشد. شرکت او رویکرد متفاوتی نسبت به بقیه دارد. زاکربرگ می‌گوید:

«فکر نمی‌کنم فناوری هوش مصنوعی چیزی باشد که بتوان گفت باید آن را به‌نوعی احتکار کرد و… شرکت [احتکارکننده] بتواند از این فناوری برای ساخت محصولات مرکزی و واحد خودش استفاده کند.»

او در ادامه می‌گوید:

«وقتی افراد حاضر در صنعت فناوری درمورد ساخت «یک هوش مصنوعی واقعی» صحبت می‌کنند، خیلی دلسرد می‌شوم. آنها گویا تقریباً فکر می‌کنند درحال خلق خدا یا چیزی شبیه به آن هستند و این کاری نیست که ما می‌کنیم. فکر نمی‌کنم نتیجه کار چنین چیزی باشد.»

او در مصاحبه توضیح داد باید ابزار‌های هوش مصنوعی مختلفی وجود داشته باشد که نشان‌دهنده علاقه مردم باشد. مدیرعامل متا همچنین هنگام اشاره به شرکت‌هایی که پلتفرم‌های هوش مصنوعی بسته می‌سازند، گفت نمی‌داند این موضوع چطور تجربیات بهتری برای مردم می‌سازد.

 

زاکربرگ درباره این موضوع گفت:

«شما قصد دارید تا جای ممکن تجربه چیز‌های مختلفی را در دسترس مردم قرار دهید. منظورم این است که معنای فرهنگ همین است؛ درست می‌گویم؟ این‌طوری نیست که گروهی از مردم همه‌چیز را به دیگران دیکته کنند.»

مدیرعامل متا درحالی اظهارنظر کرده که اخیراً در گزارشی گفته شده بود اپل پیشنهادِ آوردن هوش مصنوعی این شرکت به iOS ۱۸ را رد کرده است. این امر باعث می‌شود هوش مصنوعی متا از دسترس میلیارد‌ها کاربر آیفون در جهان دور باشد، اما به نظر می‌رسد این شرکت برنامه دیگری برای ساخت فناوری خودش دارد که آن را در دسترس پلتفرم‌هایی فراتر از گوشی‌های هوشمند قرار می‌دهد؛ او درباره توسعه عینک‌های واقعیت افزوده هولوگرافیک صحبت کرده است.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید