سقف پرداخت وام مشاغل خانگی چقدر است؟

سقف پرداخت وام مشاغل خانگی چقدر است؟

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی درباره سقف پرداخت تسهیلات برای مشاغل مستقل خانگی و مشاغل پشتیبان خانگی توضیح داد.

 

کارواشتغال به نقل از باشگاه خبرنگاران : آزیتا همتیان، رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به جزئیات برگزاری چهل و هشتمین جلسه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: در این جلسه پیشنهاداتی مطرح شد که در حضور اعضای ستاد به تصویب رسید و در چهار محور توسعه مخاطبان، توسعه فرهنگ، توسعه آموزش و توسعه بازار مصوبات را تنظیم کردیم که بیشترین مصوبات ما به بحث بازار مربوط می‌شد.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های جامع ما برای سال ۱۴۰۲ موضوع بازار مشاغل خانگی است، زیرا از بحث مجوز‌ها عبور کردیم و مشکل امضا‌های طلایی حل شد و مانع‌زدایی و تسهیل‌گری‌ها نیز انجام گرفت، از این رو امسال بازار مشاغل خانگی برای ما مهم است و جزو برنامه‌های اصلی و هدفگذاری دبیرخانه ستاد ساماندهی مشاغل خانگی است.

همتیان افزود: در جلسه قبل دو تفاهم‌نامه با بانک رفاه کارگران و بانک قرض الحسنه مهر ایران منعقد کردیم که در راستای تامین مالی برای تولیدکنندگان و خریداران محصولات مشاغل خانگی و استفاده از سکو‌های مجازی فروشی بود که این دو بانک برای ما طراحی کردند.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی گفت: حمایت مالی می‌تواند در قالب خرید‌های تضمینی محصولات، خرید اقساطی یا تامین مالی برای خریداران خرد و کلان یا تولیدکنندگانی باشد که از وزارت کار مجوز گرفته و وارد مشاغل خانگی شده‌اند تا در مواقعی که دغدغه فروش داشتند بتوانند با استفاده از ابزار‌های بانکی که این دو بانک طراحی کردند از سکو‌های فروش آن‌ها استفاده و محصولاتشان را عرضه کنند.

وی در خصوص سقف پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی گفت: سال قبل با مصوبه شورای پول و اعتبار سقف تسهیلات بیشتر شد که بر این اساس تسهیلات فردی تا ۱۵۰ میلیون تومان و تسهیلات مشاغل پشتیبان به ازای به‌کارگیری تا ۴۰ نفر چهار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که توسط هشت بانک عامل توزیع می‌شود و نرخ سود آن ۴ درصد است.

همتیان گفت: امسال بانک مرکزی مبلغ ۴۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در اختیار وزارت کار قرار داده که توسط بانک‌های عامل در این طرح به متقاضیان کسب و کار‌های خانگی پرداخت می‌شود.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید