مختصر توضیحاتی درباره چگونگی کار با سایت الکسا

مختصر توضیحاتی درباره چگونگی کار با سایت الکسا

کارواشتعال :

درمورد نمایش دادن رتبه الکسا

 

کارواشتغال به نقل از سایت اپسئو : یکی از بهترین وسیله های سئوی سایت که کارآمد در نمایش موقعیت فعلی وب سایت های مختلف و زیاد در سیستم رتبه بندی الکسا می باشد وسیله کاملا مجانی کنترل و انالیز رتبه سایت الکسا نام دارد که در لیست وسایل پروفشنال  کنترل و بررسی سئوی سایت در upseo.ir اضافه شده است و در اینجا به خلاصه به معرفی و اهمیت کارایی آن پرداخته می شود.

عملکرد انالیز رتبه سایت در الکسا

 

این وسیله مجانی با عملیاتی ساده، شما را درپیدا کردن موقعیت سایت خودتان و انالیز موقعیت رقیبانتان  در سایت معتبر الکساکمک می نماید و با لیست کردن آمار و مشخصات یچون رتبه جهانی، رتبه کشوری وبرترین رتبه کشوری، تعداد بک لینک و لینک های ورودی به سایت شما و همچنین نشان دادن نمودارهای آماری برای رتبه جهانی و ترافیک موتور جستجو روند پیشرفت صعودی و یا افت نزولی آن را نمایش داده و اینگونه ابزاری مفید و کارا برای وبمسترها و حرفه ای های سئو بوده و اونها با استفاده از این آمارمی توانند به ارائه گزارش سفارشی تحویلی از سایت و پروژه های در دست بهینه سازی به مصرف کنندگانشان ،می شوند. برای کار با این وسیله کافیه تا دامنه یا url سایت مد نظر را در کادر ارائه شده وارد کنید و پس از وارد کردن کد ضد ربات ( من ربات نیستم ) و کلیک بر روی دکمه بررسی منتظر دریافت نتایج نامبرده بود.

 

نکته قابل توجه در نتایج اعلامی در سایت الکسا، بر این منوال است که جایگاه ویژه و بهترین رتبه بندی سایت ها مختص رتبه های عددی پایین تر می باشد. بدین معنی که هر چه رتبه جهانی یا کشوری سایتی دارای رقم و مرتبه پایین تری باشد، از دید سایت الکسا دارای جایگاه و موقعیت بهتری به نسبت سایر سایت های با رتبه عددی بالاتر است.

رتبه الکسا چیست؟

 

Alexa Rank یا رتبه الکسا یک اندازه گیری کلی از محبوبیت یک وب سایت است، الکسا آمار ترافیک سه ماه گذشته میلیون ها وب سایت را در اختیار دارد، متریک رتبه الکسا حاصل ، چگونگی مقایسه یک وب سایت با دیگر سایت ها می باشد، هرچه این عدد کمتر باشد ، سایت محبوب تر است. وب سایتی با رتبه الکسا ۱ از بیشترین میزان ترافیک و درگیری با سایر سایت های موجود برخوردار است.

 

از آنجا که رتبه الکسا یک اقدام مقایسه ای است ، برای محک و معیار رقابتی مفید است.

چگونه رتبه الکسا ​​محاسبه می شود؟

 

دو ورودی اصلی بر رتبه الکسا یک وب سایت تأثیر می گذارد: بازدیدکنندگان منحصر به فرد و بازدید های صفحه؛ الگوریتم های الکسا با نگاه کردن به داده های ترافیک از نمونه جهانی الکسا از میلیون ها کاربر اینترنت در طی دوره سه ماهه قبلی ، رتبه الکسا را ​​محاسبه می کنند.

 

میزان ترافیک برخی سایت ها براساس نمونه ای از ترافیک وب جهانی تخمین زده می شود البته در مورد چگونگی عملکرد رتبه الکسا سوء تفاهم زیادی وجود دارد.

 

Alexa Rank فقط یک متریک است ، اما این یک روش مفید برای بررسی عملکرد وب سایت در هنگام دسترسی به تجزیه و تحلیل وب سایت نیست. همچنین این یک معیار قابل اطمینان است که دیگران می توانند به دنبال اثبات ارزش باشند ، زیرا هر کسی می تواند از طریق ابزار تحلیلی وب سایت رایگان الکسا به آن دسترسی پیدا کند.

اهمیت رتبه بندی سایت الکسا

 

سیستم رتبه بندی سایت الکسا یک سیستم رتبه بندی منحصربفرد بوده و اساسا با آدرس alexa.com تنظیم شده است. تعداد بازدیدکنندگان سایت به طور دقیق و صحیح محاسبه و تعیین شده و توسط الکسا عمومی می گردد. نتایج اعلامی توسط سایت الکسا به طور مستقیم و یا با واسطه از طریق ابزارهای بررسی رتبه سایت الکسا همگی از پارامترهای مهم در بهینه سازی وب سایت و تعیین  موقعیت و جایگاه سایت در نتایج موتورهای جستجو به شمار می رود. البته این نکته را نیز باید در نظر داشت که به دلیل برخی ترفندها و شیوه های سئو کلاه سیاه نظیر پاپ آپ می توان آمار بازید سایت را به صورت غیرواقعی افزایش داد و اینگونه آمار اعلامی توسط الکسا برای سایت مزبور صحت واقعی نداشته و ملاک معتبری برای ارزیابی سایت و جایگاهش در جهان و یا کشور نخواهد بود.

رنک الکسا چیست؟

 

 رنک الکسا عددی متغیر است که سایت الکسا بر اساس ترافیک ورودی سایت ها به آنها اختصاص می دهد ، این عدد نمایانگر محبوبیت سایت در بین مردم شناخته شده است، در واقع این عدد هر چه ارقام کمتری داشته باشد نشانگر ترافیک بیشتر سایت و محبوبیت بیشتر نزد کاربران می باشد.

رتبه جهانی در سایت الکسا چیست؟

 

Global Rank یا رتبه جهانی عددی علاوه بر عدد رتبه منطقه ای است که رنک سایت را در بین سایت های جهانی نشان می دهد.

رتبه منطقه ای چیست؟

 

رتبه منطقه ای عددی متفاوت از عدد رتبه جهانی می باشد که نشان دهنده دوست داشتن سایت در کشوری خاص هست

امکانات سایت الکسا چیست؟

 

الکسا علاوه بر امکان تجزیه و تحلیل رقابتی و ترافیک وب سایت می تواند به شما اطلاعات بیشتری از فرصت های کلیدی سئو، از جمله کلمات کلیدی که باعث ترافیک سایت های رقیب می شوند را به شما نشان دهد.

 

از دیگر امکانات سایت الکسا می توان به مقایسه سایت شما با رقبای دیگر اشاره کرد.

آیا استفاده از وسایل الکسا در سایت آپسئو بدون هزینه است؟

 

بله، ابزار الکسا بصورت مجانی قابل استفاده دارد؛ آپسئو این امکان را بوجود اورده تا بتوانید بصورت مجانی از امکانات سایت الکسا بهره ببرید ، شما می توانید جهت پیشبرد سئو سایت خود از انالیز سایت الکسا در سایت آپسئو بصورت مجانیبهره ببرید.

چگونه می شود از اطلاعات الکسا استفاده کرد ؟

 

اگر سئوکار یا متخصص سئو هستید یا میخواهید سایتتان را سئو کنید ، جای خوبی هستید ، الکسا اطلاعات کاربردی از وضعیت سئو سایت ، رتبه الان و نامحدود  اطلاعات درباره رقیبان شما عنوان کرده ، اگر کمیبررسی کنید می توانید بهترین سود را از آن دریافت کنید.

الکسا چگونه رنک سایت ها را مشخص خواهد کرد ؟

الکسا برای معین نمودن رنک سایت ها و نمایش عدد به علم تخمین تکیه دارد ، اما اگر عضو سایت الکسا شوید می توانید سایت خود را در الکسا ثبت و آمار ترافیک سایت خود را جایگزین سنجش الکسا نمایید.

موارد مفید رنک الکسا

 

برخی وب سایت های مبلغ  که ادعا دارند وبسایتشان پربازدید است با ابزارمجانی الکسا می توانند ادعای خود را اثبات نمایند ، برای تأیید عملکرد آنها می توانید از Alexa Rank بهره ببرید.

 

اندازه گیری بی طرف رتبه الکسا می تواند به شما در ارزیابی سایت ها قبل از هر اقدامی کمک کند.

معرفی سایت به الکسا چطور خواهد بود ؟

در واقع شما لازم نیست کار خاصی انجام دهید ، الکسا بزودی رتبه سایت شما را بر اساس تعداد بازدید کننده یکتا و تعداد نمایش صفحات آنالیز و رتبه الکسا سایت شما را ارائه می کند؛ این زمان بستگی به مقدار ترافیک سایت شما و عمر دامنه دارد.


این مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید